Контакти

вул. Хрещатик, 32-а
Київ, 01601

+38 (044) 279 58 72

info@kyivland.gov.uaМісце знаходженняГрафік роботи
  • 9:00 — 18:00 пн – чт
  • 9:00 — 16:45 пт
  • 13:00 — 13:45 перерва

Інформація щодо подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування 

Що вважається суттєвою зміною у майновому стані cуб'єкта декларування

Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна суб’єкта декларування зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції  (далі – Національне агентство). Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства. 

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум на 1 січня 2019 року для працездатних осіб становить 1921 гривню, тобто суб’єкт декларування у 2019 році повідомляє Національне агентство лише у разі, якщо сума доходу або придбаного майна перевищує 96 050 грн. 

Як повідомити: способи подачі та форма 

Відповідно до пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджений рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 (далі – Порядок) суб’єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми. 

Виправлені повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування не подаються. 

Крім того, передбачено форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, затверджену рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3.

Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування.

Звертаємо увагу, що інформація про отримання доходу або придбання майна членом сім’ї суб’єкта декларування не повідомляється.

Водночас повідомляємо, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яку такий суб’єкт декларування подає відповідно до Закону.

Відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення

Відповідно до частини 2, 3 статті 1726  Кодексу України про адміністративні правопорушення неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення,- тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік. 

Рішення Національного агентства від 11.08.2016 №3 «Про роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю».