Наповнення бюджету міста та поява нового парку

24.04.2021
Наповнення бюджету міста та поява нового парку
Департамент та Київська міська рада постійно працюють над тим, щоб поповнити бюджет столиці чесно. Ринок землі чудовий інструмент у цьому. Всі гроші за земельні ділянки надходять до міського бюджету, а власники щороку сплачують додатковий податок. 

22.04.2021 на пленарному засіданні сесії Київської міської ради депутати проголосували за 2 рішення щодо прямого продажу земельних ділянок.

За першим рішенням до бюджету Києва надійде 217 мільйонів гривень від продажу землі під заводом «Фармак». Мова йде про територію на вул. Кирилівській, 74 у Подільському районі, на якій вже 95 років розташовано київський фармацевтичний завод. Розтермінування оплати за цю земельну ділянку лише один рік. Отже бюджет міста наповниться на 217 мільйонів гривень вже протягом року.

Другим рішенням був дозвіл на продаж земельної ділянки на вул. Сім’ї Стешенків, 8 у Святошинському районі м. Києва громадянину Комісару Олегу Володимировичу для центру комплексного обслуговування автомобілів. Ціна продажу 3 млн грн.

Покупці вже сплатили до бюджету авансові внески. Їх розмір становить 20 % вартості кожної земельної ділянки. Отже, Акціонерне товариство «ФАРМАК»  сплатило  25,5 млн грн, а Комісар Олег Володимирович — 700 тис. грн.

Крім того, депутати проголосували за проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки на просп. Перемоги, 115 у Святошинському районі м. Києва, що підлягає продажу ТОВ «Фінішор і К», що дозволить відразу забезпечити надходження коштів до бюджету за рахунок сплати авансового внеску 20%, а це майже 1 млн грн.

Ціна продажу кожної земельної ділянки має визначатись ринковою вартістю. І саме такі експертні оцінки дозволяють поповнювати бюджет міста сумами, що справді відповідають сучасній актуальній вартості землі. 

І звісно всі власники ділянок щорічно сплачуватимуть податок, який також буде наповнювати бюджет міста.

Завдяки ще одному рішенню Київської міської ради у Дніпровському районі з’явиться новий парк! 

22.04.2021 прийнято рішення про викуп земельних ділянок між вулицею Микільсько-Слобідською та Броварським проспектом, що належали «Ощадбанку». А отже загалом у Дніпровському районі з’явиться більш ніж 6,3 озеленених гектарів для відпочинку містян.