Скандали, інтриги та політичні замовлення

19.05.2021
Скандали, інтриги та політичні замовлення

Низький рівень професійної підготовки та юридична безграмотність деяких співробітників ДФС дозволила їм розмістити викривлену новину про несплачену орендну плату деяких ТОВ, звинувачуючи у цьому Департамент. Дуже сумно, коли низький рівень професійної підготовки ДФС України та їх багаторічну бездіяльність, намагаються сховати за наклепами на діяльність нашого Департаменту.
 
Згідно податкового кодексу України однією з задач саме Державної фіскальної служби України є контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати до бюджету. 

Та саме Департамент єдиний в країні при опорі ДФС два роки тому почав успішний проєкт інвентаризації землі та договорів оренди, який вже приніс місту 774,9 млн грн чистого доходу до бюджету та плануємо заробити ще щонайменше 2,6 млрд грн. 

В результаті повної бездіяльності ДФС при наявності законодавчо установлених механізмів стягнення заборгованостей, а також за умов наявності всієї інформації щодо укладених договорів оренди земельних ділянок, за ініціативи Департаменту Київська міська рада єдина в Україні, хто звертається до судових органів по стягненню орендної плати за землю, хоча ця функція законодавчо закріплена за ДФС України, що підтверджує їх бездіяльність протягом 15 років. 

Департаментом впроваджено подання позовних заяв про стягнення з не сумлінних орендарів заборгованості з орендної плати на загальну суму майже 204,6 млн гривень.
На сьогодні винесено судових рішень на користь Київської міської ради на загальну суму майже 24 млн гривень та з них надійшло до бюджету міста Києва близько 6,5 млн гривень. Існують непоодинокі випадки, коли орендарями заборгованість сплачується після подання позовної заяви, наприклад під час розгляду однієї із справ, відповідачем сплачено до бюджету міста Києва близько 60 млн грн.

Робота Департаменту повністю спрямована на захист та задоволення інтересів територіальної громади міста Києва.

Цифри кажуть самі за себе.
 
Лише за останні два роки укладено договорів оренди на загальну суму більш ніж на 608 млн грн щорічних платежів. Крім того, київська міська влада забезпечила поповнення бюджету від продажу земельних ділянок:  у 2019 році - 45,9 млн грн у 2020 році - 93 млн грн, а у 2021 - вже очікуються рекордні 233 млн.