До уваги землекористувачів земельних ділянок територіальної громади міста Києва!

09.03.2023
   До уваги землекористувачів земельних ділянок територіальної громади міста Києва!
 
   Пропонуємо Вам скористатись можливістю отримати у власність земельні ділянки комунальної власності територіальної громади міста Києва.
 
   Конституцією України та Земельним кодексом України власникам нерухомого майна, розташованого на земельних ділянках комунальної власності, гарантовано право на викуп таких земельних ділянок без проведення земельних торгів.
   Набуття права власності на земельну ділянку із земель комунальної власності має ряд значних переваг перед правом оренди, оскільки право на оренду земельної ділянки комунальної власності не може бути відчужено її орендарем іншим особам, внесено до статутного фонду, передано у заставу (іпотеку).
   Право власності надає власнику земельної ділянки не тільки право володіння і користування, але й право розпорядження, що дає можливість вчиняти щодо земельної ділянки цивільно-правові угоди, зокрема купівлі-продажу, в тому числі частини земельної  ділянки, міни, оренди, здійснення іпотечного кредитування, внесення земельної ділянки до статутного фонду юридичної особи тощо.
   Громадяни та юридичні особи, зацікавлені у придбанні земельних ділянок у власність, подають заяву (клопотання) до відповідного органу виконавчої влади або сільської, селищної, міської ради чи державного органу приватизації.
   Форма заяви (клопотання) про продаж земельної ділянки без проведення земельних торгів затверджена рішенням Київської міської ради від 19.07.2005 № 810/3385 (зі змінами та доповненнями) (далі – Рішення).
   Інформуємо, що заяву (клопотання) про продаж земельної ділянки без земельних торгів, що подається до Київської міської ради, можна завантажити на сайті Департаменту https://kyivland.gov.ua у розділі «Публічна інформація» - «Офіційні документи» - «Зразки заяв».
   Телефон для довідок 202 79 87.