Київ майбутнього

Місія Департаменту — створення комфортного, безпечного та екологічного міста шляхом ефективного планування

Комфорт

Для побудови комфортного простору ми працюємо над створенням сучасних інструментів планування — класичних геопросторових систем 2D та 3D-моделі міста. При плануванні мікрорайону цифрова система об’єднуватиме всі аспекти життя містян.

Безпека

Ми створюємо цифрову модель безпечного середовища для всіх містян: пішоходів, велосипедистів, власників авто- та мототранспорту. Вона враховуватиме навантаження на всю територію міста згідно з правилами безпеки життєдіяльності.

Екологічність

3D-модель міста інтегруватиме кліматичні та рельєфні особливості ландшафту, а також розу вітрів. Це відкриє нові можливості для міського планування відповідно до екологічних норм розміщення зелених насаджень.

Земельний кадастр
міста Києва
Графік роботи
  • 8:00 — 17:00 пн – чт
  • 8:00 — 15:45 пт
  • 13:00 — 13:45 перерва
Відповіді на часті запитання
Яка процедура укладання договору оренди землі?
Звертаємо Вашу увагу, що проект договору оренди земельної ділянки готується Департаментом земельних ресурсів на підставі одного з документів:
  • розпорядження Київської міської державної адміністрації,
  • рішення Київської міської ради,
  • висновків постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.
Для цього правонабувач (орендар), отримавши копію відповідного документа, звертається до Департаменту щодо:
  • підготовки проекту договору (додавши фотофіксацію земельної ділянки, будівель і споруд, розташованих на ній);
  • здійснення розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку, зазначивши інформацію про фактичне використання земельної ділянки, будівель і споруд згідно з КВЕД та наявність (відсутність) орендарів цих будівель і споруд та додавши оригінал витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданого Головним управлінням Держгеокадастру у м. Києві, актуального на момент подачі відповідного звернення.
Проект договору готується у відповідності до умов, передбачених Законом України «Про оренду землі», Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220, та Порядку набуття прав на землю із земель комунальної власності у місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 20.04.2017 N 241/2463.

При укладенні договорів оренди (договорів про поновлення та внесення змін до них) розмір орендної плати (у відсотках від нормативної грошової оцінки земельних ділянок) встановлюється у відповідності до чинного на момент їх укладення рішення Київської міської ради, яким ці ставки затверджено.
Порядок отримання земельної ділянки
Зацікавлена особа подає клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки до Приймальні Київради із земельних питань.

Приймальня Київради з земельних питань аналізує матеріали клопотання у частині наявності необхідних документів та за результатами такого аналізу пояснює зацікавленій особі необхідність подання додаткових документів згідно з цим Порядком або реєструє клопотання.

У разі реєстрації клопотання приймальня Київради з земельних питань направляє запит до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент містобудування та архітектури) щодо отримання витягу з містобудівного кадастру та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня, передає матеріали клопотання до Департаменту земельних ресурсів.

Департамент земельних ресурсів, керуючись даними міського земельного кадастру, містобудівного кадастру та Державного земельного кадастру, аналізує подані матеріали клопотання на відповідність меж земельної ділянки, її заявленого функціонального призначення даним містобудівного кадастру та готує проект рішення Київської міської ради про надання дозволу (проект рішення Київської міської ради про відмову у наданні дозволу) на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який передає до секретаріату Київської міської ради.

Проект рішення Київської міської ради про надання дозволу (проект рішення Київської міської ради про відмову у наданні дозволу) на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в установленому порядку.

Після прийняття, рішення Київської міської ради про надання дозволу (проект рішення Київської міської ради про відмову у наданні дозволу) на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки передається у встановленому порядку до приймальні Київради із земельних питань для внесення інформації до міського земельного кадастру та видається під час звернення зацікавленій особі або уповноваженому нею представнику разом із матеріалами справи-клопотання для розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Як отримати довідку про нормативно-грошову оцінку землі?
До Вашого відома, у паперовому вигляді довідка видається за 15 хвилин Департаментом земельних ресурсів за адресою: вул. Хрещатик 32-а, кім. 211 з понеділка по п’ятницю з 10-00 до 13-00, з 13-45 до 17-00. Довідка виготовляється та видається на безоплатній основі.
В електронному вигляді довідка замовляється та видається в електронний кабінет користувача на нашому сайті за допомогою ЕЦП.
Яка адреса Департаменту?
Департамент знаходиться за адресою вул. Хрещатик, 32-а, Київ, 01601
Як отримати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в місті Києві?
Зацікавлена особа звертається до Київської міської ради через приймальню Київради з земельних питань з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення.
До клопотання додаються документи, перелік яких доступний за посиланням:
http://kmr.ligazakon.ua/SITE2/l_docki2.nsf/alldocWWW/D6E76505026C114EC225813100370781?OpenDocument